Vypít tolik alkoholu, že vám z toho bude další den špatně, není zrovna příliš prozíravé. Lidské tělo totiž nevydrží všechno a od určité chvíle se začne bránit. Hlavním nepřítelem při kocovině je dehydratace. Čím více toho večer vypijete, tím větší budete mít ráno žízeň. Může to vypadat jako paradox, ale je to jen logické vyústění. Alkohol totiž vysušuje a tak, i když jste do sebe lupli deset piv a měli byste tedy být zavodnění na týden dopředu, opak je pravdou. Většinu tekutin totiž dostanete z těla močením. Proto je nutné při boji s kocovinou vyhrát hlavně nad dehydratací.
1. Hodně pijte – pití vody je po bujarém večírku velmi dobrým počinem, díky čemuž se vám podaří zmírnit dehydrataci a tím i další potíže. Ideální je pít nejen ráno, ale také si už nachystat flašku s vodou k lůžku a popíjet pokaždé, když vás probudí v noci žízeň. Samozřejmě, když jste jako prkno, je to asi zbytečná rada. Ráno byste ale samozřejmě měli pít o to více. Ideální je čistá voda, ale ani minerálka bez bublinek není marná.
2. Okurkový lák – osvědčený způsob, jak si srovnat zase žaludek do pořádku, je pití láku z okurek. Ten totiž obsahuje ocet a sůl, díky čemuž dostanete do svého organismu tolik potřebný sodík. Nemyslete si ale, že můžete vypít veškerý lák. Bohatě postačí půl skleničky. Příliš mnoho octu totiž může žaludek naopak podráždit.
3. Zázvor – obvykle se aplikuje zázvor hlavně v obdobích, kdy jsou všichni nachlazení, ale funguje i na kocovinu. Má sice ostrou chuť, ale stejně jako lák dokáže uklidnit žaludek. Pozor na dávkování. Stačí jen trocha zázvoru. Pokud to s ním přeženete, následky mohou být poměrně dost krušné. Můžete si takto zadělat i na daleko větší podráždění žaludku. Proto raději používejte sušený zázvor, který je méně ostrý než čerstvý. Stačí malou lžičku rozmíchat v troše teplé vody.