Moderní kuchyň si skutečně může dovolit poměrně vysoký světelný komfort, a přesto se dá ještě ušetřit. Hlavní zásluhu na tom mají samozřejmě velmi úsporné světelné zdroje, které si hravě poradí nejen s vyhovujícím osvětlením prostoru, ale také tomu přihrává velká tržní nabídka. Klasické žárovky zde měly nějaký úkol a funkci, ale modernější technika je zkrátka úplně o něčem jiném. Navíc výrobci mysleli i na to, že byť je to něco nového, tak je nutné, aby to mělo stejné závity a nemusela se měnit celková struktura osvětlení. LED žárovky s označením E27 jsou toho dokonalým důkazem a mimochodem v nabídce https://www.lightpark.cz/led-zarovky/?par=patice|e27 můžeme najít přesně typ, který nám bude vyhovovat. E27 nám vypovídá, že se jedná o klasický velký závit, který měly běžné žárovky, tudíž se dají namontovat do svítidel, které jsme doposud používali.

žárovka

Osvětlená kuchyně

Zásadní je, aby zvolené zdroje byly nejen funkční, ale aby také hezky ladily s celkovým designem kuchyně. Ovšem když se podíváme na velkorysou nabídku jednotlivých produktů, tak toto nebude rozhodně žádný velký problém. Zajímavá jsou i systémová řešení, která jsou nyní běžně dostupná. Taková pracovní plocha si zaslouží velkou pozornost, hlavně proto, aby práce na ní byla samozřejmě dostatečně bezpečná. Můžeme zde využít možnosti osvícení z vrchních desek, v podobě lineárních prvků, jako jsou podlouhlé zářivky nebo lze využít i bodový systém.

úspora energie

Dokonce se na doplnění světla hodí LED pásky. Nic z toho nesmí oslňovat a přitom musí zajistit dobrou viditelnost a dokonalý přehled. Zde budou pravděpodobně nejvhodnější místa v oblasti horních skříněk. Tím se skutečně světlo rozprostře na pracovní plochu. Kde tyto skříňky nejsou, tak se to řeší vhodným stěnovým nebo stropním osvětlením. Celá místnost by měla mít k dispozici jedno centrální světlo. Možností, jak efektivně nasvítit naší kuchyni existuje poměrně dost a každý si může vybrat dle svého vkusu.

Světelný komfort přináší LED žárovky
4.2 (84.29%)14